Vücut bakımı için yapılması gerekenler

Vücudunuza yeteri kadar iyi bakabiliyor musunuz? Bu soruda emin değilseniz yapılması gerekenleri sıraladık.

Ürün kullanımından önce derinin temiz olması gerektiğini biliyorsunuz, bunun için “her gün duş aldıktan sonra” vücut bakımınızı yapın.

Duşta PH dengeli bir sabun kullanıyorsunuz., Haftada 2 gün vücut peelingini unutmuyorsunuz. İnceltici ürün kullanmadığınız zaman dilimlerinde vücut sütü ya da yağı kullanıyorsunuz. Göğüs ve dekolte ürünlerini, dairesel ve boyuna doğru sıvazlama hareketiyle yediriyorsunuz. Göğüs bakım kremlerinin canlandırıcı ve koruyucu amaçlı olanlarını gündüz, gevşeklik giderici, büyültme ve küçültme amaçlı olanlarını gece kullanıyorsunuz.

Kalça ve bacaklardaki selülitler için kullandığınız ürünü, varisleriniz varsa thermo-aktif olanlardan (ısıyla etkili) seçmiyorsunuz. Karnınızı aklınıza her geldiğinde içine çekiyor ve bunu, karın hep çekik durma alışkanlığı kazanana kadar tekrarlıyorsunuz. Yemeklerden önce ve aklınıza her geldiğinde su içiyorsunuz ve günde en fazla 10 dakikanızı alacak hafif egzersizleri bırakmıyorsunuz. Duş sırasında el duşuyla, dayanabileceğiniz soğuklukta tazyikli suyla 3 dakika göğüs çevrelerine yuvarlak çiziyorsunuz. (Bu masaj göğüsleri diriltecektir.)

İncelmek için kendinize belirlediğiniz süre içinde -ve tabi sonra da- kafeinli içeceklerden, alkol ve sigaradan uzak durmaya dikkat ediyorsunuz. (Bunlar kan dolaşımınızı negatif etkileyecektir.) Ne kadar hareket edersiniz, o kadar kasların üzerinde biriken yağların çözülmesine yardımcı olacağınızı unutmuyorsunuz. Güneş banyoları ve deniz sonrası duşu ve nemlendirici sürmeyi ihmal etmiyorsunuz.

0 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2018 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...