Kış düğünü yapmak için 7 iyi neden

Kış düğünlerine hep uzak bakılsa da aslında hem çok avantajlı hem de eğlenceli olabiliyor. Özellikle bütçeniz kısıtlıysa ve nikah töreni yerine bol eğlenceli bir düğün yapmak istiyorsanız, kış mevsimi bunun için kaçırılmaz bir fırsat.

Daha konforlu
Yaz düğünleri, damatlık takımı ve kat kat kumaştan yapılmış gelinlikler için hiç de uygun olmuyor. Gelin ve damat, düğün öncesi fotoğraf çekiminde ve düğün esnasında kıyafetlerinin içinde sürekli terlemeye başlıyor ve rahat edemiyor. Kış düğünlerinde ise bu durumun tam tersi yaşanıyor. Gelinlik ve damatlık giymek soğuk havada çok daha kolay oluyor.

Buket seçeneği artıyor

Kış mevsimi beraberinde daha yaratıcı çiçek buketi fikirlerini getiriyor. Canlı çiçeklerin yerine gerçek gibi duran yapay çiçek demetlerini taşlı ya da zevkinize göre farklı süslemeler ile birlikte kullanarak muhteşem bir buket yaratabilirsiniz. Üstelik buketiniz yalnızca düğün günü değil, bir ömür boyu sizinle kalacak.

Balayı daha eğlenceli ve romantik
Kış mevsiminde balayına çıkılmaz diye düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz! Balayı demek; güneş-deniz-kum üçlüsü demek değil. Tüm düğün stresini üzerinizden atmak için bir dağ evinde ya da küçük bir butik otelde çok uygun ücretlerle konaklayarak balayınızı en romantik şekilde geçirebilirsiniz. Üstelik plaja gitme gibi bir derdiniz olmayacağı için daha çok dinlenecek ve eşinizle huzurlu bir tatil geçireceksiniz.

Masraflar yarı yarıya düşüyor
Yaz mevsiminde istediğiniz tarihe uygun mekan bulmak oldukça güçtür. Ancak kış mevsiminde düğün sayısı çok az olduğu için dilediğiniz tarihe dilediğiniz mekanı kiralayabilirsiniz. Üstelik fiyatların yarı yarıya daha az olduğunu göreceksiniz. Mekandan yemeklere, süslemeden organizasyona kadar düğünle ilgili pek çok şeye normalinden daha az para ödeyeceksiniz.

Davetli sayısını artırabilirsiniz
Yazın yapılan kır düğünleri ya da yemekli törenler, bütçeyi zorladığı için davetli sayısında istemeden de olsa bir azaltma yapmanız gerekebiliyor. Ancak kış mevsiminde düğün mekanı ve yemeklerin fiyatları düştüğü için davetli listenizde azaltma yapmanıza bile gerek kalmayacaktır.

Kuaför ve makyözle daha kolay anlaşabilirsiniz
Düğün öncesi gelin adaylarını en çok zorlayan şeylerden biri de kuaför ve makyöz arayışıdır. Yaz döneminde randevu defterlerinin neredeyse her gün dolu olması kuaför ve makyözlerin fiyatları çok yükseltmelerine neden olabiliyor. Ancak kış mevsiminde her konuda olduğu gibi kuaför ve maDaha eğlenceli

Açık havada yapılan yaz düğünleri, müzik sesi ile çevreyi rahatsız etmemek için 23.00’da bitirilmek zorunda kalınıyor. Ortalama olarak 19.00’da başlayan düğünde gelin ve damat, takı töreni ya da masa gezme merasimi dışında çok fazla bir şey yapamıyor. Vaktin çok kısıtlı olması her şeyin daha hızlı yaşanmasına ve gelin-damatın düğünün tadını çıkaramamasına neden olabiliyor. Ancak kış düğünlerinde mekanınız kapalı alanda olacağı için mekan sahibiyle anlaşarak düğünü daha erken bir saatte başlatabilir, hatta gece yarısına kadar devam bile edebilirsiniz.kyaj işinde de fiyatlar daha az olacaktır. Biraz şansınızı denerseniz pazarlık bile yapabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2018 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...