Kilo Vermenin Yolları

Kilo kaybetmenin yolları çok önemli püf noktaları bilmekten geçiyor. İşte size kilo verdirecek bazı noktalar.

Kısa vadede düşünmek: Eğer siz düşük kalorili ve zor bir diyet uygulayarak kısa zamanda çok kilo vermek istiyorsanız, bunun hayal olduğunu bilmelisiniz. Kiloyu verseniz bile kısa zaman içinde geri alacaksınız. Vücudun hızla kaybettiklerini hızla doldurmak gibi bir alışkanlığı vardır.

Kahvaltıyı bırakmayın: Uyurken metabolizmanızın hızı minimum düzeydedir. Eğer kahvaltı yapmazsanız, metabolizmanız halsiz kalır. Gün boyunca açlık hissetmenize ve zamansız atıştırmalıklarda bulunmanıza neden olur.

Aperatifler önemlidir: 3 ana öğün arasındaki atıştırmalıkların gücünü küçümsemeyin.  Aralarda tükettikleriniz, daha hızlı kalori yakmanızı sağlar. Yüksek protein ve lif bakımından zengin atıştırmalıkları tüketin.

Az yağlı: Az yağlı ürünleri gördüğünüzde kendinize bayram yaptırmayın. Az yağlı olması, kalorisinin az olduğu anlamına gelmez. Az yağlı ürünlerin de yüksek kalorili olabileceğini unutmayın.

Egzersizi unutma: Egzersiz kilo kaybı açısından oldukça önemli bir dayanağınızdır. Ayrıca yiyecek seçiminde biraz daha esnek olabilmenizi sağlar. Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.

Aç kalmayın: Uzun süreli aç kalma durumları, vücudun yağ ve kas dokusundan yoksun hale gelmesine enden olur. Kas kütlesinin azalması tehlikelidir. Siz kilo verdiğinizi zannedersiniz, oysa verdiğiniz kastır.

Su için: Bedeninizi koruyan ve güzelleşmenizi sağlayan hayati şey sudur. Su için ve bunu alışkanlık haline getirin. Su bedeninizi ve ruhunuzu temizler, nemlendirir ve can verir.

0 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2018 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...