Gözlük Stilinize Göre Makyaj Önerileri

Gözlük stilinize göre bazen feminen bazen de maskülen görünürüz. Nasıl görünürsek görünelim gözlüklerimizin arkasına gizlediğimiz gözlerimizi ön plana çıkarmak biz kadınlar için çok önemlidir. Gözlerdir herşeyi anlatan….

Peki ama hangi gözlük tipine, nasıl makyaj yapmanız gerektiğine dair bir fikriniz var mı?

İşte Size Küçük Tüyolar;

5_d

1- Dikdörtgen gözlük

Kedi kadın olmak ister misiniz? Kedi gibi dikkat çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız, size dikkat çekici bir görünüm katacak olan bu çizgiler çok etkileyici. Göz kalemini göz kapaklarınıza uygulayarak, ilk çektiğiniz katın üzerinden ikinci kez geçmeyi unutmamalısınız. Çizginin uzunluğu da size kalmış.

 

26_d– Yuvarlak gözlük

Gözlüğün şekline uyum sağlaması için kullanacağınız kahve tonlarındaki farı, dairesel hareketlerle göz kapaklarınıza sürün. Kirpiklerinizi ise tek kat rimelle belirginleştirmeyi unutmayın.

 

 

02_d3- Çerçevesiz gözlük

Bu gözlük tipi gözlerinizi iyice açığa çıkaracağından, farla doğal bir gölge yaratıp, üst kirpiklerini iki kat boyayarak, adeta havada uçuşan kirpikler yaratabilirsiniz. Ama bu makyajın tamamlayıcısı tabii ki iyi alınmış kaşlardır.

 

milena kulis4- Pilot gözlüğü

Dumanlı gözler, bu film yıldızlarını çağrıştıran gözlüklerle fazla feminen görünüyor. Göze derinlik vermesi için koyu gri far sürüp, kirpiklerinize uygularsanız, bu iş olmuş demektir. Parmak ucunuza alacağınız farını alt kirpik diplerine hafifçe sürmeyi de unutmayın.

0 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2018 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...