Ben, Siğil, Cilt Eti, Siyah Nokta ve Tıkanmış Gözenekler için Doğal Formül

Hepimiz ben, cilt lekeleri, tıkanmış gözenekler veya cilt tarhrişi gibi belirli cilt sorunlarıyla uğraşırız. Bunların hepsi hormonal dengesizlikten veya yaşam tarzınızda meydana gelen değişikliklerden kaynaklanır.

Bu sorunları çözmek ve cildinizi daha canlı hale getirmek için birçok güzellik ürünü kullanırız, ancak sadece bazıları gerçekten etkilidir.

Eğer cilt sorunlarınızdan kurtulmak için kimyasallardan kaçınmak istiyorsanız, bazı kolay ve doğal ev yapımı formülleri deneyebilirsiniz. Yapması çok kolay ve ucuzdur. Ayrıca pahalı ürünlere kıyasla harika sonuçlar da veriyorlar. Bu doğal cilt bakım formülleri ile cildinizin görünümü iyileşecek ve tüm cilt sorunlarından kurtulacaksınız.

BENLER

Benler, güneşe fazla maruz kalmanın veya genetiğin bir sonucu olarak oluşurlar.

Sarımsak: Ezilmiş sarımsağı ben çevresine uygulayın ve bir bandaj yardımıyla kapatarak 4 saat bekletin. Bunu her gün tekrarlayın.

Hint Yağı ve Kabartma Tozu: Gece yatmadan önce hint yağını ve karbonat tozunu sakızlı bir macunla karıştırın ve macunu böle üzerine uygulayarak bir bandaj ile kapatın. Sabah bandı çıkarın ve durulayın. Her gece tekrarlayın.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi ben çıkarmada mükemmeldir. Küçük bir pamuk parçasını elma sirkesi ile ıslatın ve bandaj yardımıyla bölge üzerine uygulayın. Sekiz saat bekledikten sonra bandajı çıkarıp durulayın.

SİĞİLLER

Siğiller, insan papilloma virüsü veya HPV’den kaynaklanır. Deri veya mukoza zarındaki küçük şişliklerle çıkar. Siğiller genellikle salisilik asit veya soğuk ile tedavi edilir.

Muz: Siğilleri ortadan kaldırmanın en kolay yolu muzdur. Her gece bir muz kabuğunu bölgeye uygulayın. Prosedürü iki hafta tekrarlayın.

Saf Bal: Bal siğilleri temizleme de çok etkilidir. Geceleri siğil bölgesini bal ile ovalayın ve bir bandajla sarın. Ertesi sabah durulayın.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi siğillere karşı çok faydalıdır. Geceleri küçük bir pamuk parçasını elma sirkesi ile ıslatın ve bandaj yardımıyla bölge üzerine uygulayın. Bir gecede veya 24 saat kadar bekletin. Ardından yenisiyle değiştirin. Siğiller kaybolmaya başlayacaktır.

Sarımsak: Ezilmiş sarımsağı siğil bölgesine uygulayın ve bir bandaj yardımıyla kapatarak tüm gece bekletin. Bunu her gün tekrarlayın.

CİLT ETLERİ

Cilt etleri cilt yüzeyinden dışarı çıkar ve genellikle boyun, üst göğüs, koltuk altı ve göz kapaklarının etrafında görünür. Bazen cildin sürtünmesi sonucu ortaya çıkar.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi cilt etleri için de çok faydalıdır. Küçük bir pamuk parçasını elma sirkesi ile ıslatın ve bandaj yardımıyla bölge üzerine uygulayın. Dilediğiniz kadar bırakın. Bir kaç gün sonra ciltten ayrılarak düşmeye başlayacaktır.

Çay Ağacı Yağı: Küçük bir pamuk parçasına bir kaç damla çay ağacı yağı sürün ve bandaj yardımıyla bölge üzerine uygulayın. Bu işlemi ayda 2-3 kez tekrarlayın. Bu yöntem göz çevresindeki cilt etleri için en güvenli olanıdır.

Hint Yağı ve Kabartma Tozu: Bu cilt etlerini etkili bir şekilde ortadan kaldıran bir karışımdır. Bir macunu malzemeleri karıştırın. Bölge üzerini bandaj yardımı ile kapatın. Macun buzdolabında 48 saate kadar saklanabilir. Bu yöntemi günde 2-3 kez uygulayın.

SİYAH NOKTALAR

Yüz lekeleri veya koyu lekelerin güneşe maruz kalmanın ve yaşlanan karaciğerin bir etkisi sonucu oluştuğu söylenilir.

Limon: Limon mükemmel bir siyah nokta çıkarıcıdır. Doğal bir ağartıcı gibi işlev görür. Bir pamuk parçasını Limon suyu ile ıslatın ve günde iki kez siyah noktaya sürün.

Aloe Vera: Siyah noktaya biraz taze aloe koyup 30 dakika bekletin. Ev bitkisi olarak yetiştirilebilecek taze aloe bitkisinin iç jelini kullanın.

Soğan: Soğanlar harika sonuçlar verebilir. Soğan suyunu siyah noktaya uygulayın. 10 ila 15 dakika bekletin ve sonra durulayın. Siyah nokta ortadan kalkıncaya kadar bu işlemi her gün tekrarlayın.

Yaban Turpu: Yaban turpunu sirke ile karıştırın ve her gün siyah noktaya uygulayın. Siyah nokta yavaş yavaş kaybolur.

C Vitamini Serumu: El yapımı, organik, kimyasal içermeyen C vitamini serumları cildiniz için mükemmeldir! Topikal olarak aktif C vitamini içerirler ve koyu lekeleri çabucak ortadan kaldırabilirler. Ayrıca hasarlı cildi onarırlar.

TIKANMIŞ GÖZENEKLER

Tıkanmış gözenekler genellikle derideki yağ birikiminden kaynaklanır, bu da cildin engebeli görünmesine neden olur. Ciddi bir cilt rahatsızlığı olmasa da cildin pürüzsüz görünümünü tahrip eder. Zamanla enfeksiyon kapmanıza neden olabilirler.

Şeker: Şeker ve limonu bir macun haline getirin. Dairesel şekilde tıkanmış gözeneklere pamuklu bezle uygulayın. Biraz bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Buhar Yöntemi: Buhar tıkanmış gözenekleri açmak için en etkili yoldur. Önce yüzünüzü yıkayın. Daha sonra, için kaynamış suyla dolu bir tencerenin üzerine yüzünüzü getirin. Kafanızı bir havlu ile örtün. 10-15 dakika kadar öyle kalabilirsiniz. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın. Temizlemek için biraz sirke kullanabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2018 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...