30 yaşına kadar öğrenmemiz gereken 12 şey! – Bölüm 2

Herkes fondöten sürmek zorunda değil!
Bazı alışkanlıklarımız gereksiz olsa da yıllarca onlardan vazgeçemiyoruz. Özellikle de makyaj alışkanlıkları çok can sıkıcı olabiliyor. Sivilce ve Kırmızı lekelerle dolu suratınıza beş kat fondöten sürmek yerine bir cilt doktoruna gidip tedavi olmanız daha mantıklı olabilir. Ve makyaj yaparken dermo-kozmetik ürünler kullanırsanız cildiniz de daha sağlıklı olacaktır. Problemsiz bir cilde sahip olup hergün yine de fondöten sürmeden sokağa çıkmayan kadınlar yok değil. Suratınıza birşey sürme ihtiyacı hissediyorsanız BB Krem ve ya renkli nemlendiriciler gibi daha hafif ve cildinize bakım yapacak ürünler deneyin.

Konuşmayın, yapın!
İşinizden, sevgilinizden ya da evinizden şikayetçi olabilirsiniz, ama artık lütfen sızlanmayı bırakıp harekete geçin. Genellikle hayatımızda birşeylerden memnun olmadığımızda onları değiştirmek yerine yakınımızdakilere anlatmayı tercih ediyoruz. Ama problemlerimizi başkalarına anlatmak, bizi dinleyen kişilerin içini karartmak dışında hayatımızdaki hiçbir şeyi değiştirmiyor. Birşeyleri değiştirmek istiyorsanız harekete geçin! Kilo vermek istiyorsanız, sızlanmayın rejim yapın!

Siyah bir ceket alın!
Siyah bir blazer ceketiniz mutlaka olmalı. Siyah ceketler her zaman bir kadının kurtarıcısıdır. Giyecek birşey bulamadığınız nikah, toplantı ve ya herhangi bir acil durumda ceketinize sarılın, hayatınızı kurtaracak!

Endişelenmeyi bırakın!
Herşey kendiliğinden hallolacak, göreceksiniz! Geleceğiniz için yapacağınız en iyi şey derin bir nefes alıp kendinize karşı neden bu kadar acımasız olduğunuzu düşünmek. Kendinize haksızlık etmeyin, hedeflerinize birden bire ulaşamazsınız. Küçük adımlarla ilerleyin böylece kendinizi başarısız hissetmeyeceksiniz.

Arabayla ilgili temel bilgiler edinin!
Ehliyetiniz yoksa mutlaka ehliyet alın. Arabanız olup olmaması önemli değil, her duruma hazırlıklı olmalısınız. Özellikle lastik değiştirmek, yağı kontrol etmek gibi basit şeyleri tek başınıza yapabilirseniz yola çıktığınızda sırtınız yere gelmez.

Tıkanan muslukları açmayı öğrenin!
Hayatınız boyunca aileniz ya da bir arkadaşınız yanınızda olmayacak. Tıkanan lavoboları açmayı öğrenin. Marketten bir lavabo açıcı alıp ihtiyacınız olduğunda kolay bulabileceğiniz bir yere koyun. Ya da çok çaresiz kalırsanız komşudan yardım isteyin.

Acil ihtiyaç çantası!
Her genç kadının mutlaka bir acil ihtiyaç çantası olmalı. Büyük boy bir makyaj çantasına acil durumlar için küçük bir diş fırçası, kuru şampuan, iç çamaşırı, jilet, ped,oje, törpü, fondöten, telefon şarjı ve bir miktar para koyun ve yanınızdan ayırmayın.

0 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2018 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...