Beyaz Çay Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bitkilerin kilo vermemiz ve sağlığımız üzerindeki etkileri saymakla bitmez. Metabolizmayı hızlandırmak günümüzde konuşulan en popüler konulardan biridir. Metabolizması yavaş çalışan ve dolayısıyla sindirim sisteminde problem yaşayan kişiler bir süre kabızlık gibi problemler ile karşı karşıya kalırlar. Sadece metabolizması yavaş çalışanların değil diyete yeni başlayanlarında ortak problemi kabızlıkıtır. Beslenme aşıkanlıklarının değişmesi ya da yanlış beslenme sonucu oluşan kabızlık toplumda birçok kişide görülmektedir. Sindirim sisteminin yavaş çalışması sonucu oluşan kabızlığı önlemek için başta posalı ve lifli besinleri tüketerek, gün içerisinde bol su içmemiz gerekmektedir. Bunun dışında doğanın bize sunduğu zencefil çayı, yeşilçay, mate çayı, tarçın çayı, oolong çayı ve beyaz çay gibi bazı bitki çaylarını içerek metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Sadece metabolizmanın hızlanmasını sağlamakla kalmayıp vücudu zinde tutarak cilt sağlığını koruyan bu çaylar kokuları ile sizi büyüleyecektir.

Beyaz Çay Nedir?
Özellikte Çin’de çok sık tüketilen beyaz çay, yılda sadece 1-2 gün el değmeden toplanarak hiçbir işlem görmeden doğal yollar ile kurutularak hazırlanmaktadır. Çay tarlalarında açmamış filizlerden adını alan White Tea Form yıllardır yurt dışında tüketilen en pahalı çaylardan biridir. 1 kutu beyaz çay 160 gram’dır.

Beyaz Çay Nasıl Kullanılır?
Bir kupa bardak içerisine 1 ölçek White Tea Form yani beyaz çay atarak üzerine kaynamış ve beklemiş suyu dökün. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta su kaynadıktan sonra hemen dökülmesi durumunda beyaz çay yapraklarının haşlanmasına ve acı tat oluşturmasına neden olacağı için kaynamış suyu mutlaka 5 dakika kadar dinlendirin. Kupa bardağın içerisine su döktükten sonra 2 dakika kadar demlenmesini ve çökmesini bekletikden sonra için.

Hazırlaması oldukça basit ve pratik olan beyaz çayı günde 2-4 bardak kadar öğün aralarında tüketebilirsiniz.

Beyaz Çay Nereden Bulabilirim?
Beyaz çay nereden bulabilirim? En ucuz ve en hesaplı kampanyaları ile birlikte Ankara, Çankırı, İstanbul, Malatya, Kırıkkale, Bolu, İzmir ve diğer tüm şehirlerimizden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Sizlerde Beyaz çay siparişi vermek istiyor ve ödeme seçenekleri hakkında da detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sitemiz üzerinde yer alan sipariş ver sayfasına tıklayarak kolay ödeme seçenekleri ile birlikte Beyaz çay sahibi olabilirsiniz.
Beyaz Çay Satışını Yaptığımız Avrupa Ülkeleri
Beyaz çay Avrupa’da nereden bulurum? En ucuz ve kampanyalı fiyatları ile birlikte Almanya, Belçika, Hollanda, İsveç, İtalya, Danimarka, Norveç ve daha birçok Avrupa ülkelerinden sipariş verebilir ve kısa bir sürede Beyaz çay sahibi olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve sipariş için sitemizi takip edebilir kampanyalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2018 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...