Esmer Gelin Makyajı Modelleri

Dünya evine girecek olan esmer tenli gelinler bu yazımız sizin için hazırladık. Esmer gelinlerin tenleri koyu renk olduğu için aydınlatıcı ürünler ve açık tonlarla denge sağlanmaya çalışmalıdır. Zaten esmer ciltler makyaj yapımına çok uygundur. Fazla uğraştırmayan ve tene uygun yapılan bir makyajla kolaylıkla etkileyici bir görüntü yapılabilir. sizde aşağıdaki önerilerimizi okuyarak doğru bir makyaj için bilgiler elde edebilirsiniz.

Esmer gelin makyajı için fondöten nasıl olmalı:
Esmer gelinlere fondöten uygulaması yaparken ten renklerinin iki ton açığı bir fondöten kullanılmalıdır. Ten ile aynı renk olan bir fondöten zaten koyu olan teni daha da koyulaştıracak ve kapkara sönük bir sonuç ortaya çıkacaktır. Bu noktaya özellikle dikkat edilmelidir

esmer-gelinler-için-göz-makyajı-2014

Esmer gelinler de göz makyajI nasıl olmalı:
Esmer gelinlerin gözlerinde pembe gri gibi renkler tercih edilebilir. Koyu bir tene sahip oldukları için gözlerde canlı renkler kullanarak zıtlık yaratılmalıdır. Böylece koyu ten ile göz makyajı birbirini tamamlar. Far sürülürken ise en açık renk bulunarak bütün göz kapağına sürülür. Daha sonra seçilen renk ile uyum sağlayan başka renklerle gözde gölgeleme yapılmalıdır. Daha önceki yazılarımızda size buğulu göz makyajından bahsetmiştik. Esmer bayanlar genellikle siyah göze sahip oldukları için buğulu göz makyajı tam onlara göredir. Siyah gözlere yapılan buğulu göz makyajında renkler far fırçası ile dağıtıldığında gözlerde masum bir çekicilik ortaya çıkar. Masum bir çekicilikte bir gelin ile çok iyi bütünleşecektir. Esmer bayanlarda kirpikler de siyah ve gür olduğu için siyah bir rimel dozu iyi ayarlanarak sürülmelidir. Zaten Siyah ve gür kirpiklerin yoğun bir rimele ihtiyacı yoktur.

Esmer gelinler için allık rengi nasıl olmalıdır:
Bunları esmerler için göz makyajı makalemizde detaylarıyla anlatmıştık. Esmer gelinler için seçilen allık Şeftali ve pembe tonlarında olmalıdır. Bu sevimli tonlar Esmer geline yine bir masumiyet katacaktır.

Esmer gelinlerde dudak makyajı ruj nasıl olmalı:
Dudak makyajına geçmeden önce dudaklarda hangi rengi kullanacağınıza karar vermelisiniz. Kırmızı esmerlere yakışan bir ruj tonu olmasının yanında gelinliğin üzerinde de çekici ve seksi duran bir renktir. Pembe ve tonlarını da dudak makyajınızda kullanabilirsiniz. Dudaklara çerçeve yapılacak ise krem rengi bir kalemle yapılmalı. Krem rengi kaleme uygun olan ruj pembedir. İçersini de pembe rujunuzu sürünüz. Ruj olarak biz ya kırmızı ya da pembe diyoruz. Yine de son karar sizin. Makyajınızın kısa sürede bozulmaması için sabitleyici bir sprey sıkarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.2014 esmer gelinlerinin nasıl makyaj yapması gerektiği hakkında sizlere bilgilerimizi sunduk umarız size yol göstermişizdir. Mutluluklar dileriz.

0 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2018 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...