Saç kırıkları için evde çözümler

Uzun saçlı olup da saç kırıklarıyla başı dertte olmayan çok az bayan vardır.. Saçlarınızın kırıklarını aldırmak için kuaföre gittiğinizde ise kuaför bırakın kırığı, kafanızda saç bile bırakmaz. Ne kadar ucundan, kısaltmadan deseniz de nafile..

Saç kırıkları ne kadar olursa olsun kendini yenilemez, istediğiniz kadar saç serumu, saç bakım maskesi, evde yapılan maskelerden vs kullanın kırıklarınız azalmaz.. Sadece yeni kırıkları önlersiniz. Yani tek çözüm var, saç kesimi.

Öncelikle saç kırılması için ne yapmak gerekir onlara bakalım;

– Saçları ıslakken taramamak gerekir, çünkü ıslak saç daha narin ve kırılgandır. Saçlar kuruduktan sonra taramak daha az kırılmaya neden olur.

– Saçlarımızı metal ya da plastik taraklarla değil de, tahta tarakla tararsak kırılmayı en aza indirgeriz.. Tarak çok önemli.

– Aşırı ısı, saçın güçsüzleşip kırılmasına neden olur. Yani ne kadar az fön, maşa, o kadar az kırık. Saçı kurutmayan, kırmayan düzleştirici yoktur, düzleştirici satıcılarının kocaman bir yalanıdır ‘Seramik olduğu için kırmaz’ yalanı.

– Saç boyaları kimyasallar içerdiği için saçın kırılmasına etkendirler, özellikle de açık renkler ve kırmızı, mor gibi farklı renkler.

Saç kırıklarını kesmeye gelince.. Saç kırıklarını kesmek saçı kısaltmaktan çok saçın sağlıklı ve bakımlı olmasını, daha çabuk uzamasını sağlar. Bilim adamları da en iyi saç bakımının saç kesimi olduğunu ortaya koymuş zaten..

Saçımızı kendimiz kesmek istersek de, saçımızı tepeden bi tokayla gevşek şekilde toplayalım. Sonra tutam tutam saç alarak uçlarında gördüğümüz kırıkları ışığa tutarak saç makasıyla keselim. Saç makası kullanmak çok önemlidir çünkü diğer kumaş makasları, kağıt makasları vs. saçı keserken ucundan tekrar kırılmasına neden olur.

2 Yorum
  1. Semiha göcmez 2 sene önce

    Benim saçlarım zayıf ve ince telli boydan dolayi saç uçlarında kırıklar oluşuyor bilginize ihtiyacım var sizden yardım bekliyorum iyiki varsiniz

  2. Saç hastası :) 10 ay önce

    Saçtaki kırığa çòzüm yumurta sarısına zeytinyağı ve vazelin karıştırın sürün yumurtayı yada vazelini tek basınada kullanabilirsiniz. *** yumurtayı ilk etapta soğuk suyla yıkayınız 🙂

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2017 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...

yada

Bilgileriniz ile giriş yapın

yada    

Forgot your details?

yada

Create Account