Karbonat Yoğurt Mısır Unu

Yüzümde çil var, güneş lekeleri, kahverengi lekeler, sivilce izleri, siyah noktalar ve renk tonu farklılıkları var, bu renkleri nasıl açarım, cildimin rengini nasıl açabilirim, cilt rengi nasıl açılır, lekeleri açacak doğal formuller nelerdir? Evde cilt rengi nasıl açılır? Yüzde oluşan doğum lekelerini açacak, lekeleri giderecek doğal ev yapımı karbonat maskesi. Bu maske cildinizi parlatacak. Yenileyecek.
Yoğurt karbonat maskesi her derde deva desem?
Bu karbonatlı yoğurtlu maske de her zaman yapmamız gereken güzel ve pratik bir ev uygulaması.Haftada 1 defa karbonat maskesi uygulayın. Cildiniz hassas ve aşırı kuru ise lütfen maske yüzünüzde en fazla 3 dakika dursun. Çok yağlı ve karma bir cildiniz varsa maske kuruyana dek durabilir.
Karbonat, yoğurt ve mısır unu maskesi nasıl yapılır?
Çok basit sevgili hanımlar. Bir yemek kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı karbonat ve bir tatlı kaşığı ince çekim mısır unu karıştırılır. Karbonat sayesinde karışımın kabardığını göreceksiniz. Bu normaldir. Tercihen temiz bir cilde, maske fırçası yardımı ile göz ve dudak kenarları hariç tatbik edilir. İnce bir katman halinde sürüyoruz. Cilt lekesi, sivilce izi olan noktalara yoğun olarak uygulayabilirsiniz.
Yüzünüzde yara, iltihaplı sivilce ve uçuk gibi açık yaralar varsa bunu asla uygulamayın. Canınız çok yanacaktır.
Maskeyi sadece koyu lekelerinizin ya da rengini açmak istediğiniz derinizin üzerine de sürebilirsiniz. Cildiniz hassas ve aşırı kuru ise lütfen maske yüzünüzde en fazla 3 dakika dursun. Çok yağlı ve karma bir cildiniz varsa maske kuruyana dek durabilir. Sonrasında parmak uçlarımızı ıslatarak maskeyi peeling tekniği ile yüzümüzden soyuyoruz. Cildimiz üst ölü deriyi atacak. Temizlenecek ve varsa siyah noktalarımız da bu sayede arınacaktır.
Ilık su ile yüzümüzü yıkıyor sonra da buz gibi olmamak koşulu ile yüzümüze soğuk su tutuyoruz. Soğuk su, yüzümüzün daha güzel olmasını sağlıyor sevgili hanımlar. Benim size tavsiyem yüzünüzü önce ılık su+cilt tipinize uygun yüz yıkama jeli ile yıkayın. Son işlem olarak soğuk su ile yıkayın.

4 Yorum
 1. skne 2 sene önce

  Bu yogurt karbonat karisimi maske yuzun belirli kesitlerinde bulunan tuylenmeler olsa bile kullanilabilir mi? Bi sakinca ters bi etki olusturur mu?

 2. Hnf 2 sene önce

  Bu maskeyi yaptim suratimda hafif hafif kirmizi noktalar oldu bisey olur mu

  • emel can 1 sene önce

   bende de aynı sıkıntı oldu. yüz derisini dökecek başka tarif bile var mı

 3. gul 2 sene önce

  benım sıze tavsıyem yogurt dogal koy yogurdu olacak eksı ıcıne bı cay kasıgı karbonat yıne arındırıyor cıldı sıvılceden beyazlastırıyor etkısı var her gece yatmadan banyoya gırmeden tum vucuduma yogurt maskesı yapıyordum ıpek gıbı oluuor cıldı guzellestırıyor yogurt karbonat mısır unu sart degıl

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2017 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...

yada

Bilgileriniz ile giriş yapın

yada    

Forgot your details?

yada

Create Account