Evde doğal yüz bakım maskesi yapımı

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için ne sihir ne de mucize gerekiyor. Sadece buzdolabınızı açmanız ve içindeki meyve, yumurta yada sebzelerle güzellik maskesi hazırlamanız yeterli. İşte doğal yollarla güzelleşebileceğiniz yüz bakım maskeleri.

Siyah noktalar için cilt bakım maskesi
Malzemeler : Limon suyu + Yoğurt
Hazırlanışı : Bir kase yoğurda bir limon suyunu karıştırın .Bu karışımın gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin.Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık su ile yıkayarak çıkarın.Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Yüz için nemlendirici maske
Malzemeler: Yumurta sarısı + Süt
Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın , üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin .Ardından kağıt mendille silerek temizleyin .Daha sonra ; önce ılık sonra soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için nemlendirici maske
Malzemeler: Bal + Süt + Limon suyu
Hazırlanışı : Bir fincan içinde bir kaşık balı , bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın .Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir bez yardımı ile silerek temizleyin. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Cilt lekeleri için maske
Malzemeler: Limon + Bal + Yoğurt
Hazırlanışı : 1 yemek kaşığı süzme bal , 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın . Cilt lekesi olan bölgeye sürüp 15 dakika bekleyip ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2017 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...

yada

Bilgileriniz ile giriş yapın

yada    

Forgot your details?

yada

Create Account