Bepanthol Bepanthen sivilce izlerine iyi gelir mi?

Beni takip eden okuyucularımdan bepanthen sivilce izlerine iyi gelir mi şeklinde sorular geliyordu.
Bepanthen’i ne kadar sevdiğimi, düzenli olarak kullandığımı biliyorlardır. Çok eskiden bir yazı yazmıştım, son zamanda Bepanthol’un yenilenmesi ile bir yazı daha yazdım, okumayanlar buradan okuyabilir.

Bazı okuyucular, bana Bepanthen’in (ya da Bepanthol’un) sivilce izlerinde kullanılabileceğini okuduklarını, izlerin bu şekilde geçmesinin ya da hafiflemesinin mümkün olup olmadığını sordular. İşte bugünkü yazımız bununla alakalı. Bu noktada, fikirlerim kendi izlenim ve deneyimlerime dayanıyor; herkesin cildinin ve tercihlerinin farklı olabileceğini unutmamak gerek.

Bepanthen sivilce izleri için ne kadar etkili?

Uzun süredir Bepanthen krem olarak öle bayıla kullandığım krem, kısa bir süre önce isim değiştirdi ve eczanelerde Bepanthol olarak yerini aldı. Cildimin oldukça hassas olmasından ötürü, yine aynı içerik ve etken maddenin bulunduğu Bepanthol kremi hala geceleri yüzümü temizledikten sonra nemlendirmek için kullanıyorum. İçerisinde bulunan Pro-Vitamin B5 cildin yenilenme sürecini hızlandırsa bile, ürün direkt olarak sivilce/iz giderici olarak konumlanmıyor, başarısı konusunda yeterli bilimsel kaynak bulunmuyor.

Cilt kuruması, nemsizlik gibi sıkıntılarla baş etmeye çalışan ciltlerde kızarıklığı engellemek, cildi rahatlatmak için kullanılması daha uygun olan bu kremin, sadece sivilce izlerinde kullanılmasını ve bu yöndeki başarısını 100% destekleyecek bir doktorla karşılaşmadım. Gittiğim, memnun kaldığım cilt doktorları bana şimdiye kadar nemlendirici olarak Bepanthen’i uygun görse de, sivilce izlerine uygulanmasının ekstra bir yararı olmayacağını belirttiler. Ancak bu hiç işe yaramaz demek değildir, kaldı ki cilt yenileme ve uygulanan bölgeyi nemli tutma özelliklerinden dolayı izli görünüm zamanla yumuşayacaktır. Bu biraz Bepanthen’in etken maddesinden ,biraz da cildin doğal yenilenme sürecinden kaynaklanmaktadır.

Yine de ben bu yumuşacık kremimden vazgeçemem, her gece olmasa da gece kremi ile dönüşümlü olarak, severek kullanıyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Siz ne düşünüyorsunuz, Bepanthen kullanıyor musunuz?
Sevgiler,

Alıntıdır: Deniz Havası

3 Yorum
  1. Ebru 2 sene önce

    Ben asla iceriginde bilmedigim vede kremlestrilmis olan bir urun kullanma taraftari degilim nekadar dogal yazilsada icinde kimyasal bulunuyor. Bunlar zamanla cildin germe yerine sarkmasina sebep oluyor.. kuru cilt yapim var nemlendirici olarak zeytin yagi ve kaysi cekirdegi yagi kullaniyorum. Eger baska oneriniz varsa bitkisel olarak tavsiyenizi dikate alicam

  2. Güldal 12 ay önce

    Ben gece yatmadan önce Bepanthol kullanıyorum cildimi çok güzel yapıyor yumuşacık ve pürüzsüz oluyor, kullanmaya devam edicem

  3. Tugba 12 ay önce

    Sivilce tedavisi gordum ve izleri yuzumde kaldi tam iki senedir bepantol kullaniyorum ve izden eser kalmadi ayrica loreal ve proxin urunlerinide kullandim en iyisi bepantoldu

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2013-2017 Sağlık Güzellik Bakım Yaşama ve kadınca hayata dair her şey...

yada

Bilgileriniz ile giriş yapın

yada    

Forgot your details?

yada

Create Account